Drugi z cyklu Grand Prix Inowrocławia 2024

w szachach szybkich, zorganizowany przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej, zgromadził na starcie 21 zawodników.
Przed rozpoczęciem gry uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego w styczniu br. Profesora Włodzimierza Jastrzębskiego, historyka i publicysty, wielkiego miłośnika szachów.
Z kompletem 7 pkt triumfował Jacek Kwiatkowski (ITS Feniks Inowrocław), przed IM Andrzejem Maciejewskim (Bydgoszcz) – 5,5 pkt, Aleksandrem Polakiem (BKS Chemik Bydgoszcz) – 5 pkt oraz Piotrem Chmielewskim (Toruń) i Waldemarem Starzyńskim (BKS Chemik) – po 4,5 pkt.
W klasyfikacji juniorów zwyciężył Aleksander Polak – 5 pkt, przed Krystianem Gackowskim (UKS OPP Toruń), Janem Oczachowskim (ITS Feniks) oraz Filipem Nowickim (Łysinin) – po 3 pkt.
W klasyfikacji generalnej Grand Prix liderują wspólnie IM Andrzej Maciejewski i Jacek Kwiatkowski – po 35 pkt, przed Mariuszem Kubickim (ITS Feniks) – 18 pkt i Waldemarem Starzyńskim – 17 pkt.
Nagrody wręczyli zwycięzcom Prezes Fundacji Feniks p. Anna Chodorowska oraz sponsorzy – p.p. Arkadiusz Fajok , Rafał Lewandowski oraz Piotr Bembnista. Nagroda specjalna dla najlepszego zawodnika ITS Feniks (spoza podium) trafiła do rąk Piotra Czarnolewskiego.
Szczegółowe wyniki na stronie chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_1154/
Organizatorzy serdecznie dziękują Cechowi Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu za udostępnienie sali, sponsorom za hojność oraz p. Włodzimierzowi Chodorowskiemu za sędziowanie turnieju.
Już teraz zapraszamy na kolejny turniej z cyklu Grand Prix Inowrocławia, który odbędzie się 23 marca o godz. 10.00. Wesprzyj inowrocławskie szachy, przekaż nam 1,5% KRS 0000309560