Rozpoczęły się rozgrywki o Grand Prix Inowrocławia 2024 w szachach szybkich.

W pierwszym z serii 10 turniejów nowej edycji organizowanych przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej wzięło udział 19 zawodników. Zwyciężył IM Andrzej Maciejewski (Bydgoszcz) przed Jackiem Kwiatkowskim (ITS Feniks Inowrocław) – obaj po 6 pkt, kolejne miejsca zajęli: Tomasz Palacz (Gambit Toruń), Mariusz Kubicki i Tomasz Szczepaniak (obaj ITS Feniks) – po 4,5 pkt. W tegorocznej edycji wprowadzono odrębną klasyfikację dla juniorów. W tej kategorii zwyciężył Jan Oczachowski (ITS Feniks) przed Franciszkiem Palaczem i Michałem Martinem (obaj Gniewkowo).Nagrody wręczyła zwycięzcom Prezes Fundacji Feniks p. Anna Chodorowska, nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika ITS Feniks otrzymał Mariusz Kubicki. Szczegóły na stronie http://www.chessarbiter.com/…/2024/ti_574/results.html….
Inauguracyjny turniej poświęcony był pamięci zmarłego na początku stycznia Nestora inowrocławskich szachistów Władysława Fijałkowskiego.
Organizatorzy dziękują Cechowi Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu za udostępnienie auli Domu Rzemiosła oraz firmie DECATHLON za wspieranie naszego turnieju.
Kolejny turniej już w lutym – jak zwykle w ostatnią sobotę miesiąca.