I Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Szachach Klasycznych rozegrane

Dobiegły końca I Mistrzostwa Powiatu Inowrocławskiego w Szachach Klasycznych rozgrywane pod honorowym patronatem Starosty Inowrocławskiego p. Wiesławy Pawłowskiej w zawsze gościnnym dla szachistów Domu Rzemiosła w Inowrocławiu.
W trwających ponad miesiąc (14.10.- 21.11.) zmaganiach triumfował Jacek Kwiatkowski – 8 pkt, przed Janem Budrewiczem – 7,5 pkt, Piotrem Czarnolewskim – 6 pkt, Robertem Praniukiem – 5,5 pkt oraz Sławomirem Jankowskim – 5 pkt. Dwaj ostatni spośród wymienionych wypełnili normę na II kategorię szachową. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_6643/
Podczas uroczystego zakończenia Mistrzostw zwycięzcy wręczono Puchar Starosty Inowrocławskiego, pięciu najlepszych zawodników otrzymało nagrody pieniężne ufundowane przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej (główny organizator turnieju) oraz Fundację Rzemieślnik, zaś wszyscy uczestnicy – nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz Cech Rzemiosł Różnych, a także pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali: Prezes Fundacji Feniks p. Anna Chodorowska, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych p. Jan Barbarzak oraz Prezes Fundacji Rzemieślnik p. Franciszek Żak.
Miłym akcentem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany własnoręcznie przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła.
Uczestnicy turnieju podkreślali znakomitą atmosferę stworzoną przez gospodarzy (serdecznie dziękujemy!) oraz wyrażali nadzieję, iż za rok spotkają się w tym samym miejscu na kolejnych Mistrzostwach Powiatu.