Grand Prix Inowrocławia 2023r
Drugi turniej szachowy

Dnia 25.02.2023r w Domu Rzemiosła przy ulicy Poznańskiej 36 w Inowrocławiu odbył się zorganizowany przez naszą fundację turniej szachowy  z cyklu  Grand Prix Inowrocławia 2023 w szachach szybkich. Wzięło udział  37  zawodników. Gościliśmy zawodników z Konina, Bydgoszczy, Nakła, Gniewkowa, Kruszwicy,  Bydgoszczy, Inowrocławia a dołączyli do nich zawodnicy z Torunia i Gniezna . Tak więc popularność naszego turnieju rośnie.

Dość sensacyjnie zwyciężył junior Szymon Zając (UKS OPP Toruń) – 6,5 pkt, który w bezpośrednim pojedynku pokonał zdobywcę II miejsca IM Andrzeja Maciejewskiego (NOK Nakło) – 6 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się k Marek Olszewski (Chemik Bydgoszcz) – 5 pkt, lepszą punktacją pomocniczą wyprzedzając Sławomira Smagalskiego (Hetman Konin), Oskara Górniewicza (AZS UMK Toruń), k Andrzeja Świątnickiego (Hetman Konin) oraz Jacka Kwiatkowskiego (ITS Inowrocław).

W klasyfikacji Grand Prix po dwóch turniejach prowadzą:

1) IM Andrzej Maciejewski – 30 pkt

2-3) FM Marcin Steczek i Szymon Zając – 20 pkt

4) k Marek Olszewski – 20 pkt

5) Jacek Kwiatkowski – 19 pkt

6) k Andrzej świątnicki – 17 pkt

7) Tomasz Palacz – 15 pkt

Kolejny turniej odbędzie się 25 marca b.r. o godz. 10.00 w Domu Rzemiosła w Inowrocławiu.

Wyniki końcowe turnieju:  www.chessarbiter. com

Zawody sędziował dyrektor sportowy fundacji , sędzia klasy I  Piotr Czarnolewski  .

Wesprzyj