VI Turniej Grand Prix Inowroclawia -wyniki

W szóstym turnieju z cyklu Grand Prix Inowrocławia 2024 w szachach szybkich rozegranym z udziałem 26 zawodników triumfował FM Marcin Steczek (Hetman Konin) – 6,5 pkt przed IM Andrzejem Maciejewskim (Bydgoszcz) – 6 pkt oraz Sławomirem Napierałą (Inowrocław), Janem Budrewiczem (zdobywcą nagrody dla najlepszego zawodnika ITS Feniks Inowrocław), Tomaszem Palaczem (Gambit Toruń), Ryszardem Szerechanem (Unisław) i Jarosławem Grzelakiem (ITS Feniks) – wszyscy po 4,5 pkt.
W klasyfikacji juniorów najlepsi okazali się Tymoteusz Kaźmierczak (ITS Feniks), Filip Nowicki (Łysinin) oraz Kacper Kaźmierczak (ITS Feniks) – po 3 pkt.
Nagrody (w tym turnieju wyjątkowo liczne) wręczyła zwycięzcom Prezes Fundacji Feniks p. Anna Chodorowska.
W klasyfikacji generalnej Grand Prix po 6 turniejach prowadzi IM Andrzej Maciejewski – 100 pkt przed Jackiem Kwiatkowskim (ITS Feniks) – 64 pkt, FM Marcinem Steczkiem i Mariuszem Kubickim (ITS Feniks) – po 40 pkt oraz Tomaszem Palaczem – 38 pkt.
Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć na stronie chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_4083/
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom – Prezydentowi Miasta Inowrocławia Arkadiuszowi Fajokowi, radnym Rafałowi Lewandowskiemu, Bartłomiejowi Staniszowi i Marcinowi Skonieczce oraz Firmie Decathlon za wzbogacenie puli nagród, p. Tomaszowi Szczepaniakowi za ufundowanie pysznych ciast, którymi raczyli się uczestnicy turnieju, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu za udostępnienie sali gry oraz sędziemu p. Włodzimierzowi Chodorowskiemu za sprawne przeprowadzenie rozgrywek.
Kolejny turniej z cyklu Grand Prix odbędzie się po wakacyjnej przerwie – w ostatnią sobotę września br.

VII Grand Prix Inowrocławia – wyniki

Po wakacyjnej przerwie wznowiono rozgrywki Grand Prix Inowrocławia 2024 zorganizowane przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej.  W siódmym turnieju, rozegranym z udziałem 21 zawodników triumfowali juniorzy Chemika

Integracyjny Turniej Szachowy

I Integracyjny Turniej Szachowy za nami W dniach 13-15 września b.r. jak zwykle w gościnnych dla szachistów progach inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano z