I Integracyjny Turniej Szachowy za nami

W dniach 13-15 września b.r. jak zwykle w gościnnych dla szachistów progach inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano z udziałem 15 zawodników I Integracyjny Turniej Szachowy zorganizowany przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej przy współudziale finansowym Powiatu Inowrocławskiego oraz organizacyjnym Miasta Inowrocław.
Celem imprezy była popularyzacja sportu szachowego wśród osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów 65+ jako atrakcyjnej i dostępnej dla wszystkich formy aktywności oraz ich integracja ze środowiskiem szachowym miasta i powiatu.
W poszczególnych klasyfikacjach triumfowali: Open – Sławomir Napierała przed Jackiem Kwiatkowskim i Borysem Madajewskim, Niepełnosprawni – Michał Jarzynowski przed Mają Adamską, Senior 65+ – Jan Budrewicz przed Mariuszem Kubickim i Piotrem Czarnolewskim, Junior – Jan Oczachowski przed Olafem Dziennikiem i Gabrielą Białkowską, która okazała się najlepszą spośród startujących w turnieju przedstawicielek płci pięknej.
Zwycięzcom wręczono nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowane przez Powiat Inowrocławski, Fundację Feniks oraz sponsorów – firmę Decathlon oraz radnego Bartłomieja Stanisza. Upominki otrzymali także pozostali uczestnicy turnieju.
Troje zawodników wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe – Borys Madajewski na III, zaś Gabriela Białkowska oraz Olaf Dziennik na IV. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie chessarbiter.com/turnieje/2024/ti_5341/
Podczas uroczystego zakończenia turnieju chwilą zadumy uczczono pamięć zmarłego ostatnio Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Inowrocławia Jacka Tarczewskiego, który swego czasu był głównym animatorem życia szachowego w naszym mieście.
Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za hojność oraz sędziemu turnieju Włodzimierzowi Chodorowskiemu za sprawne przeprowadzenie imprezy.

VII Grand Prix Inowrocławia – wyniki

Po wakacyjnej przerwie wznowiono rozgrywki Grand Prix Inowrocławia 2024 zorganizowane przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej.  W siódmym turnieju, rozegranym z udziałem 21 zawodników triumfowali juniorzy Chemika

Integracyjny Turniej Szachowy

I Integracyjny Turniej Szachowy za nami W dniach 13-15 września b.r. jak zwykle w gościnnych dla szachistów progach inowrocławskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano z