W trzecim turnieju z cyklu Grand Prix Inowrocławia 2024 w szachach szybkich,

zorganizowanym przez Fundację Feniks Anny Chodorowskiej uczestniczyło 24 zawodników. Zwyciężył FM Marcin Steczek (Hetman Konin) – 6,5 pkt przed IM Andrzejem Maciejewskim (Bydgoszcz) – 5,5 pkt, k Andrzejem Świątnickim (Hetman Konin) i Tomaszem Szczepaniakiem (Feniks Inowrocław) – po 5 pkt oraz Tomaszem Palaczem (Gambit Toruń), Franciszkiem Palaczem (Gniewkowo) i Waldemarem Starzyńskim (Chemik Bydgoszcz) – po 4,5 pkt.
Wśród juniorów triumfował Franciszek Palacz – 4,5 pkt przed Janem Oczachowskim (Feniks Inowrocław) – 4 pkt i Wiktorem Weberem (Feniks Inowrocław) – 3,5 pkt.
Nagroda specjalna dla najlepszego zawodnika ITS Feniks przypadła Tomaszowi Szczepaniakowi.
Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Prezes Fundacji Feniks p. Anny Chodorowskiej oraz sponsorów Arkadiusza Fajoka, Rafała Lewandowskiego, Bartłomieja Stanisza oraz Katarzyny Kubiak. Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono słodkie upominki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
W klasyfikacji generalnej Grand Prix po trzech turniejach prowadzi IM Andrzej Maciejewski – 50 pkt, przed Jackiem Kwiatkowskim (Feniks Inowrocław) – 35 pkt i Waldemarem Starzyńskim – 24 pkt. Szczegóły na stronie http://www.chessarbiter.com/…/2024/ti_1897/results.html…
Organizatorzy dziękują Cechowi Rzemiosł Różnych za udostępnienie sali, firmie Decathlon,sponsorom – za hojność oraz debiutującemu w roli sędziego p. Adamowi Tarasiukowi – za sprawne przeprowadzenie zawodów.