Grand Prix Inowrocławia 2023 - piąty turniej szachowy.

Szachowe Grand Prix Inowrocławia 2023 osiągnęło półmetek. W piątym turnieju rozegranym w sobotę 27.05.2023 zwyciężył faworyt FM Marcin Steczek ( TS-R Hetman Konin ) 6,5 pkt. przed IM Andrzejem Maciejewskim ( NOK Nakło ) 6,0 pkt. i k+ Markiem Olszewskim ( BKS Chemik Bydgoszcz) 5,0 pkt. Na czwartym miejscu uplasował się Tomasz Palacz ( UKS Gambit Toruń ) 5,0 pkt. Piąte miejsce zajął reprezentant Inowrocławia Jacek Kwiatkowski ( ITS Inowrocław ) 4,5 pkt. Szczegóły na stronie http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/ti_3715/. Była też mała niespodzianka a mianowicie z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Prezes Fundacji Feniks p. Anna Chodorowska ufundowała nagrody dla najlepszego juniora do lat 18 oraz dla najmłodszego uczestnika zawodów. Pierwszą nagrodę przyznano Franciszkowi Palaczowi z Gniewkowa ( piłka do koszykówki) a drugą 8- letniemu Jankowi Kędzierskiemu z Ciechocinka ( piłka do siatkówki). Wszystkie nagrody dla zwycięzców wręczała Prezes p. Anna Chodorowska. Po pięciu turniejach w klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzi FM Marcin Steczek ( TS-R Hetman Konin ) 80 pkt. przed IM Andrzejem Maciejewskim ( NOK Nakło ) 65 pkt. i Andrzejem Świątnickim ( TS-R Hetman Konin ) 43 pkt. Na czwartym miejscu plasuje się Marek Olszewski ( BKS Chemik Bydgoszcz ) 41 pkt. a na piątym Jacek Kwiatkowski ( ITS Inowrocław ) 38 pkt.
Fundacja Feniks Anny Chodorowskiej dziękuje Cechowi Rzemiosł Różnych w Inowrocławiu za udostępnienie sali gry.